Z życia przedszkola rok 2018/2019

27 WRZEŚNIA

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

27 września, grupa „Motylki”, wybrała się do Biblioteki Publicznej Filia nr 9 w Krakowie, aby w towarzystwie znanych nam już pań bibliotekarek rozpocząć nowy cykl spotkań w bibliotece. W tym roku będziemy szczególnie koncentrować się na niezwykłym wydarzeniu jakim jest 100 – lecie Odzyskania Niepodległości. Chcemy przyjrzeć się bliżej postaciom niezwykłych Polaków, którzy swoim życiem pokazali jak bardzo kochają swoją Ojczyznę. Na pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję przyjrzeć się postaci św. Brata Alberta i uczyć się od niego patriotyzmu oraz tego jak kierować się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Dziękujemy za pierwsze spotkanie i czekamy na więcej!

25 WRZEŚNIA

POZNAJEMY ZAWODY - SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Nasze przedszkolaki zawsze z wielką radością i entuzjazmem czekają na niezwykłych gości, jakimi są ich rodzice. Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach tatę Zosi S. – Pana Marcina, który wykonuje niezwykle trudny i niebezpieczny, ale jakże ważny zawód strażaka. Dzięki spotkaniu z Panem Marcinem dowiedzieliśmy się na czym polega ta praca, jak wygląda strój i hełm strażacki a nawet mogliśmy przez chwile poczuć się prawdziwi strażacy przymierzając elementy garderoby. Tata Zosi, opowiedział nam bardzo dużo na temat bezpieczeństwa oraz tego jak należy się zachować w czasie pożaru. Na koniec przeprowadziliśmy próbną ewakuację, aby w chwili zagrożenia zachować się jak najbardziej profesjonalnie. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i potężną garść tak istotnej wiedzy!

20 WRZEŚNIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Motylki, aby uczcić święto wszystkich starszaków, wybrały się do Parku Białoprądnickiego. Na miejscu mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną, w zawodach sportowych a także w grupach stworzyć ludzika z darów natury. Po wyczerpujących rozgrywkach, przyszedł czas na kolorowy piknik i zabawy na placu zabaw. Po powrocie do przedszkola i smacznym obiadku, przyszedł czas na dalsze świętowanie, zabawy przy muzyce i  niecodzienne konkurencje. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal. W swojej sali świętowały również nasze maluszki „Pszczółki”, dla większości z nich był to pierwszy taki dzień. Przy dźwiękach wesołych utworów muzycznych i w towarzystwie kolorowych baloników przekonywały się, jak dobrze i wesoło być przedszkolakiem.

19 WRZESNIA

TEARZTK BAJKA „CENNE RADY”

O tym że z bajek możemy się wiele nauczyć, wie każdy przedszkolak, mały i duży. Wiedzą również nasze przedszkolaki, które oglądały 19 września przedstawienie „Cenne rady” , a to za sprawą Teatru Bajka, który zawitał do naszego przedszkola. Dzięki bajce o „Wilku i siedmiu koźlątkach” oraz „Czerwonym kapturku”, przypomnieliśmy sobie jak bardzo ważne jest, aby słuchać swoich rodziców. Na koniec poznaliśmy bardzo nieostrożnego pawia, który nie przestrzegał zasad ruchu drogowego. Aktorzy Teatru Bajka, przypomnieli nam podstawowe znaki drogowe oraz działanie sygnalizatorów świetlnych. Dziękujemy za wspaniałe przedstawienie!

18 WRZESNIA

KONCERT SKRZYPCOWY

18 września nasze przedszkole odwiedził pan Jacek Woźnica – profesjonalny muzyk przybył do nas ze swoimi skrzypcami, dzięki którym mieliśmy możliwość przenieść się do pięknego lasu, zamieszkiwanego przez różne zwierzęta. Przy dźwiękach instrumentu, przypomnieliśmy sobie jakie zwierzęta zamieszkują nasze lasy, jakie wydają odgłosy, nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać spotykając na swojej drodze dzikie zwierzę. Piękna muzyka wydobywająca się ze skrzypiec pana Jacka na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!!!

3 WRZEŚNIA

MSZA ŚW NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

3 września, wszystkie przedszkola z terenu naszej parafii, uczestniczyły w uroczystej Mszy św. z okazji rozpoczęcia roku przedszkolnego. Wspólnie z dziećmi, rodzicami i nauczycielami, dziękowaliśmy za czas wakacji i odpoczynku oraz prosiliśmy Matkę Bożą o opiekę na cały rok przedszkolnej zabawy i edukacji. W naszej modlitwie pamiętaliśmy o dzieciach z blisko dziesięciu przedszkoli funkcjonujących w parafii Chrystusa Króla i modliliśmy się o jak najszybsze rozpoczęcie budowy szkoły. Uroczystego błogosławieństwa dzieciom, rodzicom i nauczycielom udzielił ks. Proboszcz Stanisław Wątroba. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkie przedszkola do wzięcia udziału w Bożonarodzeniowym konkursie międzyprzedszkolnym, który stanie się kolejną okazją do wspólnego spotkania i modlitwy.