Z życia przedszkola rok 2019/2020

8 października w progi naszego przedszkola zawitał Teatr Eden z przedstawieniem „Odważny pastuszek”.

Dzięki aktorom z zaprzyjaźnionego teatru, mieliśmy możliwość poznać historię pasterza Dawida,

który dzięki swojej odwadze, pomógł królowi zapanować nad jego złym humorem.

Teatr Eden przyzwyczaił nas już do tego, iż z każdego spektaklu płynie dla nas jakiś morał.

Nie inaczej było i tym razem, dzieci miały możliwość nauczyć się jak bardzo ważny jest szacunek

dla osób starszych i słabszych i zrozumieć że nie warto się gniewać, bo bycie dobrym i miłym potrafi zdziałać cuda. Dziękujemy!

7 października grupę „Motylki” odwiedziła pani Małgorzata z Centrum Młodzieży im. Dr Henryka Jordana w Krakowie.

Podczas pierwszej części spotkania przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną na temat strojów krakowskich.

Pani Małgorzata w sposób niezwykle ciekawy opowiedziała „Motylkom” o poszczególnych elementach stroju krakowskiego męskiego i damskiego.

Dzieci dowiedziały się czym jest rogatywka a także dlaczego dziewczęta przypinały do stroju barwne wstążki.

Poznaliśmy różnice pomiędzy strojem panny i mężatki oraz zobaczyliśmy strój krakowski wschodni, zupełnie inny od tego powszechnie rozpoznawalnego.

W drugiej części spotkania, pracując w grupach wykonaliśmy poszczególne części garderoby krakowiaka i krakowianki,

które następnie umieściliśmy na przygotowanej przez panią Małgosię sylwetce. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

23 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Tego dnia nie zabrakło pysznego poczęstunku, niespodzianek, tańców pośród niezliczonej ilości baniek mydlanych oraz emocjonujących konkursów.

Chcąc podkreślić niezwykłość tego dnia, zaprosiliśmy do naszego przedszkola Teatr Skrzat, który wystąpił z przedstawieniem „Jak Marysia mała słonko złapać chciała”.

Wszystkim przedszkolakom z okazji ich święta, życzymy mnóstwo uśmiechów na każdy dzień oraz niezapomnianych chwil spędzonych w murach przedszkol

2 września w Kościele Parafialnym uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020.

Wraz ze zgromadzonymi dziećmi i nauczycielami z przedszkoli działających na terenie os.

Gotyk oraz rodzicami, modliliśmy się o opiekę Matki Bożej na cały rok przedszkolny

oraz wypraszaliśmy potrzebne łaski. Ks. Proboszcz Stanisław Wątroba skierował do dzieci specjalne słowa, które zapadły nam w pamięci oraz udzielił nam błogosławieństwa.

Wszystkim dzieciom oraz obecnym rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę.