Z życia przedszkola rok 2022/2023

Pani Profesor Szkiełko

27 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła pani profesor Szkiełko. Jak zawsze dzieci z niecierpliwością wypatrywały gościa, wiedząc że pani profesor będzie miała dla nas mnóstwo ciekawostek. Tak było i tym razem, przedszkolaki miały okazję obserwować i samodzielnie przeprowadzać przeróżne eksperymenty. Dowiedzieliśmy się jak zamienić jajko kurze na skaczące jajko, dlaczego balon napełniony woda nie pęka podczas przebijania a także poznaliśmy magiczny drucik, który wygięty , wraca do swojego kształtu pod wpływem gorącej wody. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Pani Profesor Szkiełko Pani Profesor Szkiełko Pani Profesor Szkiełko Pani Profesor Szkiełko Pani Profesor Szkiełko Pani Profesor Szkiełko
 

Dzień Psa Przewodnika

27 kwietnia z okazji Dnia Psa Przewodnika gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości - Pana Tomasza razem z jego psim asystentem. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się wobec osób niewidomych i ich psich przewodników.

Dzień Psa Przewodnika Dzień Psa Przewodnika Dzień Psa Przewodnika
 

Mobilne Planetarium Orbitek

26 kwietnia za sprawą ORBITEK - Mobilne Planetarium przedszkolaki wyruszyły w kosmiczną podróż.

Mobilne Planetarium Orbitek Mobilne Planetarium Orbitek Mobilne Planetarium Orbitek
 

Warsztaty Rowerowe "Mały skrzat dobrze wie, jak na rower ubrać się"

19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu pana Marcina Kozioła, który w ramach realizowanej innowacji "Rowerem przez świat, podróżuje mały skrzat" opowiedział dzieciom o zasadach prawidłowego ubierania się na wycieczki rowerowe. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego słowo "cebulka" było tak bardzo istotne a także poznały Stasia-rowerzystę, który pokazał maluchom jak się właściwie przygotować do wyprawy. Dziękujemy za kolejne wspaniale zajęcia!

Warsztaty Rowerowe Warsztaty Rowerowe Warsztaty Rowerowe Warsztaty Rowerowe Warsztaty Rowerowe
 

Pokaz Pierwszej Pomocy PCK

17 kwietnia w przedszkolu odbył się pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez wolontariuszy PCK. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu pogotowia.

Pokaz Pierwszej Pomocy PCK Pokaz Pierwszej Pomocy PCK Pokaz Pierwszej Pomocy PCK
 

Podziemia Rynku

13 kwietnia grupa Motylki wybrała się do Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. Przedszkolaki na rynku spotkały się z przewodnikiem, który zabrał ich w niesamowita podróż po starym Krakowie. Wycieczka rozpoczęła się od wysłuchania hejnału mariackiego i fragmentów krakowskich legend. Następnie zeszliśmy do podziemi aby podziwiać stary Kraków. Odwiedziliśmy dawne domy i warsztaty podziwiając narzędzia. Największe wrażenie zrobiła na nas interaktywna legenda o Smoku Wawelskim.

Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku Podziemia Rynku
 

Obiad Wielkanocny

5 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad Wielkanocny. Ksiądz Proboszcz i Pani Dyrektor złożyli dzieciom serdeczne życzenia świąteczne. Spotkanie przy wspólnym stole sprawiło wszystkim wiele radości.

Obiad Wielkanocny Obiad Wielkanocny Obiad Wielkanocny Obiad Wielkanocny
 

Kwiatowe koszyczki Wielkanocne

4 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Sądeckich, które razem z przedszkolakami wykonały wiosenne koszyczki. Serdecznie dziękujemy za zajęcia.

Kwiatowe koszyczki Wielkanocne Kwiatowe koszyczki Wielkanocne Kwiatowe koszyczki Wielkanocne Kwiatowe koszyczki Wielkanocne
 

"To się w ścieku nie mieści" - spektakl edukacyjny Wodociągów Miasta Krakowa

3 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się spektakl edukacyjny Wodociągów Miasta Krakowa pt. "To się w ścieku nie mieści", który w zabawny sposób poruszał temat śmieci nieodpowiedzialnie wyrzucanych do kanalizacji.

To się w ścieku nie mieści To się w ścieku nie mieści To się w ścieku nie mieści
 

"Palmy Wielkanocne" - zajęcia otwarte z rodzicami u "Motylków"

30 marca "Motylki" zaprosiły do swojej sali rodziców aby wspólnie wykonać palmy Wielkanocne. Zanim usiedliśmy do stołów aby zabrać się za wykonanie tradycyjnej palmy, spotkaliśmy się w kole na zabawach o tematyce Wielkanocnej. Nie zabrakło wspólnych tańców, układanek, darów freblowskich a co najważniejsze dobrego humoru. W Niedziele Palmowa spotkaliśmy się w kościele parafialnym aby wspólnie uczestniczyć w modlitwie i uroczystym poświęceniu.

Palmy Wielkanocne Palmy Wielkanocne Palmy Wielkanocne Palmy Wielkanocne Palmy Wielkanocne Palmy Wielkanocne
 

Warsztaty Palmowe u Pszczółek

29 marca 2023 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte - "Pszczółki" zaprosiły Rodziców, by wspólnie wykonać wielkanocne palmy. Powstały naprawdę wspaniałe palmy, które dzieci przyniosły w niedzielę palmową do naszego Kościoła.

Warsztaty Palmowe u Pszczółek Warsztaty Palmowe u Pszczółek
 

Misje Święte

27 i 28 marca nasze przedszkolaki brały udział w Misjach Świętych w naszym Kościele Chrystusa Króla.

Misje Święte Misje Święte
 

Spotkanie z Policją - "Bezpieczni na drodze"

20 marca w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy za spotkanie!

Spotkanie z Policją Spotkanie z Policją
 

Przedszkolna Droga Krzyżowa

W piątek 17 marca przedszkolaki uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Śladami Jezusa Chrystusa poprowadzili nas Rodzice, Pani Dyrektor oraz nauczycielki. Nie zabrakło również śpiewającej wielkopostne pieśni scholki Nutki św. Jana Pawła II.

Za drogę krzyżową dziękujemy,
dla Ciebie, Jezu, żyć pragniemy..
Przedszkolna Droga Krzyżowa Przedszkolna Droga Krzyżowa
 

Warsztaty edukacyjne - Puśćmy sobie bączka

10 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne Eko-chatki: "Puśćmy sobie bączka, czyli czym się bawią dzieci gdy ekran nie świeci". Przedszkolaki poznały zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie, puszczały bączki i świetnie się bawiły. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Warsztaty edukacyjne - Puśćmy sobie bączka Warsztaty edukacyjne - Puśćmy sobie bączka Warsztaty edukacyjne - Puśćmy sobie bączka Warsztaty edukacyjne - Puśćmy sobie bączka
 

Wycieczka Motylków

28 lutego grupa Motylków udała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie. Dzieci poznały życie i budowę owadów. Zapoznały się ze znaczeniem owadów w życiu człowieka oraz ich ewolucją. Podczas zwiedzania przewodnik przedstawiał historię eksponatów, wśród których znajdowały się między innymi ptaki, ssaki, gady, płazy oraz jako ciekawostkę powiedział, że w Krakowie żyły mamuty. Najwięcej radości sprawił dzieciom bezpośredni kontakt z owadami np. patyczakami. Z radością oraz lekkimi obawami trzymały je w dłoniach. Jeden z nich został przez dzieci pieszczotliwie nazwany „Tuptuś" i cieszył się zdecydowanie największą popularnością. Na zakończenie uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe bilety oraz zaproszenie do ponownych odwiedzin. Dziękujemy!

Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków Wycieczka Motylków
 

Warsztaty rowerowe "Kierownica, koła dwa, czy Twój rower też to ma?"

22 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rowerowe "Kierownica, koła dwa, czy Twój rower też to ma?" Warsztaty są częścią realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej "Rowerem przez świat podróżuje mały skrzat". Gościliśmy pana Marcina z Fundacji "Polska na rowerze", który zarażał przedszkolaki pasją do aktywnego wypoczynku na rowerze. Dzieci poznały budowę roweru i miały możliwość samodzielnie popracować nad własnym projektem. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia !

Warsztaty rowerowe Warsztaty rowerowe Warsztaty rowerowe Warsztaty rowerowe Warsztaty rowerowe
 

Odwiedziny Owadów

15 lutego po raz kolejny spotkaliśmy się z panią profesor Szkiełko. Tym razem wybraliśmy się w podróż po świecie, aby przyglądnąć się różnym owadom, poznać ich budowę, przyzwyczajenia i ciekawostki. Największym zainteresowaniem cieszyły się owady w szkle, które mogliśmy podziwiać pod lupą oraz prezentacja podczas, której jeszcze lepiej poznaliśmy niektóre gatunki. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Odwiedziny Owadów Odwiedziny Owadów Odwiedziny Owadów Odwiedziny Owadów Odwiedziny Owadów
 

Bal Karnawałowy

14 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy księżniczki, rycerzy, smoki, tygrysy i inne postacie bajkowe. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, który pozwolił naszym przedszkolakom wcielić się w ich ulubionych bohaterów a nasze sale zamienił w kolorowe sale balowe. Wszystkie przedszkolaki do zabawy porwały wesołe dźwięki ulubionych piosenek a konkursy sprawiły, że dobre humory towarzyszyły nam do samego końca! To był wyjątkowy bal i wyjątkowy dzień, ponieważ w strojach karnawałowych pozostaliśmy do końca dnia, bawiąc się i tańcząc. Dziękujemy!

Bal Karnawałowy Bal Karnawałowy Bal Karnawałowy Bal Karnawałowy Bal Karnawałowy
 

Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II

19 lutego podczas przedszkolnej Mszy Świętej Przedszkolaki ze Scholi Nutki św. Jana Pawła II złożyły uroczyste przyrzeczenie. Najpierw, w dialogu z księdzem Proboszczem Stanisławem Wątrobą dzieci potwierdziły, że chcą należeć do scholi oraz prosiły o Boże błogosławieństwo do dobrego wypełniania swojej posługi. Jako zewnętrzny znak przynależności do scholi, otrzymały pelerynki, które zostały poświęcone przez księdza Proboszcza. Oby dalej tak pięknie śpiewali na większą chwałę Boga.

Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II Przyrzeczenie Scholi Nutki św. Jana Pawła II
 

Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego przeżywaliśmy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. To dzień, w którym dziękujemy Panu Bogu za Osoby Konsekrowane. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się do kościoła na Mszę Świętą, podczas której zapaliły świecę gromniczną.

Święto Ofiarowania Pańskiego Święto Ofiarowania Pańskiego Święto Ofiarowania Pańskiego
 

Jasełka na Dzień Babci i Dziadka

W dniu 26 stycznia 2023 r. przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków do kościoła parafii Chrystusa Króla na "Jasełka". W pięknych strojach wśród dźwięków kolęd zaprezentowały się wspaniale i sprawiły Babciom i Dziadkom wiele radości. Ponadto, przedszkolaki przygotowały podarunki, które wraz z uściskami i życzeniami złożyły przybyłym na uroczystość gościom. Na koniec, ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba pobłogosławił wszystkich, a w szczególności Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków.

Jasełka na Dzień Babci i Dziadka Jasełka na Dzień Babci i Dziadka Jasełka na Dzień Babci i DziadkaJasełka na Dzień Babci i Dziadka
 

Wizyta duszpasterska w przedszkolu

25 stycznia 2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy z wizytą duszpasterską księdza Proboszcza Stanisława Wątrobę. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem. Po wspólnej modlitwie ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe obrazki.

Wizyta duszpasterska w przedszkolu Wizyta duszpasterska w przedszkolu
 

Spotkanie z pisarką Izabelą Michtą

18 stycznia przedszkolaki miały okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu: spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci - Panią Izabelą Michtą. Autorka wprowadziła przedszkolaki w świat swoich bohaterów i ich przygód. Wyjaśniła na przykładach kolorowanek co oznacza słowo - "homonim". Każde dziecko otrzymało także książkę wraz z autografem "Benio, tata i reszta świata. Mój mały świat". Dziękujemy za spotkanie!

Spotkanie z pisarką Izabelą Michtą
 

JASEŁKA "TAK! ON JEST KRÓLEM!"

15 stycznia wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami spotkały się w kościele parafialnym aby wspólnie modlić się w III niedzielę miesiąca na Mszy św. dla przedszkolaków. Podczas styczniowej Mszy św. przedszkolaki z przedszkola parafialnego św. Jana Pawła II zaprezentowały się w jasełkach "Tak! On jest Królem!", przypominając wszystkim zgromadzonym historię Bożego Narodzenia i cud betlejemskiej stajenki. Dzieci swoim zaangażowaniem i śpiewem dały piękne świadectwo miłości do Bożej Dzieciny i radości, która rodzi się w maleńkich serduszkach wraz z odkryciem tajemnicy narodzenia Chrystusa. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w jasełka i oprawę liturgiczną Mszy św. oraz ks. proboszczowi Stanisławowi Wątrobie, który przewodniczył Eucharystii za ciepłe słowa skierowane do przedszkolaków.

c_150_100_16777215_00_images_00_j1.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j2.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j3.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j5.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j6.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j7.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j8.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j9.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_j10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

 

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. 22 grudnia przedszkolaki wraz z ks. proboszczem Stanisławem Wątrobą oraz ks. Pawłem Cempurą i panią dyrektor Katarzyną Postołowską-Peterą i pracownikami przedszkola, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło śpiewania kolęd oraz wspólnej modlitwy. Czas upłynął w miłej, rodzinnej i świątecznej atmosferze.

c_150_100_16777215_00_images_00_P1330003.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1330005.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1330011.jpg

 

 

 

 

 

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

8 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Eden z przedstawieniem "Legenda o św. Mikołaju". Przedszkolaki poznały historię prawdziwego św. Mikołaja i zyskały poczucie, że każdy z nas może zostać świętym. Tuż po spektaklu "Motylki" i "Pszczółki" nasłuchiwały dzwoneczków reniferów i kroków św. Mikołaja - to właśnie dziś ten wyczekiwany gość, postanowił odwiedzić nasze przedszkole ! Przedszkolaki śpiewając piosenki przygotowane dla św. Mikołaja niecierpliwie wyglądały przez okno aż w końcu w naszych drzwiach pojawił się gość w czerwonym płaszczu! Wszystkie dzieci zostały obdarowane i miały okazję zrobić sobie zdjęcie ze świętym i jego pomocnikiem - aniołkiem. Dziękujemy za piękne prezenty !

c_150_100_16777215_00_images_00_P1320993.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_20221208_093117.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_20221208_093336.jpg

 

 

 

 

 

WARSZTATY EDUKACYJNE - SMOK WAWELSKI

Kraków pełen barwnych opowieści i legend jeszcze nigdy nie był  tak blisko ! Dzięki warsztatom AdventureKraków, które odbyły się 29 listopada, nie musieliśmy nigdzie wyjeżdżać aby lepiej poznać gród Kraka. Dzięki opowieściom przewodnika, zabawom i inscenizacjom poznaliśmy jeszcze lepiej legendę o Smoku Wawelskim a rekwizyty i stroje pozwoliły nam przenieść się do czasów króla Kraka. Już nie możemy się doczekać spotkania z kolejną krakowską legendą! Dziękujemy !

c_150_100_16777215_00_images_00_1672428091378.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672428104453.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672428118285.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672428129370.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672428140564.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672428171193.jpg

 

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko tego dnia przybyło do przedszkola ze swoim ukochanym "misiaczkiem". Tego dnia na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki oraz prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m.in. przy piosenkach "Misie szare" czy "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach i quizach.

c_150_100_16777215_00_images_00_20221125_112803.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221125-WA0002.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221125-WA0004.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672427489830.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672427503938.jpg

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ "PASIEKA U TYTUSA"

22 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Pasieka u Tytusa" w Krzeszowicach. "Motylki" i "Pszczółki" dowiedziały się skąd się bierze miód, wysiewały rośliny miododajne do doniczek, oglądały i wąchały plastry oraz wykonały świecę z węzy woskowej. Chętne przedszkolaki miały okazję spróbować miodu i pyłku pszczelego. Najwięcej radości sprawiło nam jednak wypiekanie, pieczenie i zdobienie pierniczków. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały swoje wypieki, upominki i dyplomy. Dziękujemy !

c_150_100_16777215_00_images_00_P1320923.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320924.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320929.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320940.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672425921852.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672425932833.jpg

 

 

 

 

 

CMENTARZ BATOWICE - PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH !

15 listopada "Motylki" wybrały się na Cmentarz Batowice aby wspólnie modlić się za swoich bliskich zmarłych oraz wszystkich tych, którzy zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Spacer na cmentarz, był również okazją do rozmów o przemijaniu a także czasem przypomnienia sobie zasad, które obowiązują na cmentarzach. Po zapaleniu zniczy i wspólnej modlitwie, powróciliśmy do przedszkola. To był szczególny czas, pełen ciszy i zadumy.

c_150_100_16777215_00_images_00_1672425244586.jpg

 

 

 

 

 

TEATR SKRZAT - "MUZYCZNA PODRÓŻ PO KRAKOWIE"

10 listopada po raz kolejny mogliśmy gościć w progach naszego przedszkolak Teatr "Skrzat". Tym razem aktorzy zaprosili nas na przedstawienie "Muzyczna podróż po Krakowie". Nikt z nas się nie spodziewał, że Kraków skrywa tak wiele tajemnic i skarbów! Dzięki naszym gościom, mogliśmy wraz z nimi poznawać krakowskie legendy, tradycje i przypomnieć sobie najważniejsze miejsca i zabytki. Najwięcej radości, sprawiło nam jednak wspólne śpiewanie piosenek! Dziękujemy za wspaniałe spotkanie !

c_150_100_16777215_00_images_00_1672424478883.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672424485713.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672424493384.jpg

 

 

 

 

 

ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI !

9 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane z kolejną rocznicą odzyskania niepodległości. Przygotowaniom do uroczystości, obok nauki wierszy i pieśni, towarzyszyły szczególne rozmowy o Polsce, o historii. Nasze przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie losami swojej Ojczyzny. Dzień przedstawienia był dniem szczególnym, serduszko każdego przedszkolaka pięknym śpiewem i recytacją dało wyraz swojej miłości do Polski w akademii "Świętujemy niepodległość". Po występie odbył się Rodzinny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury w składzie dyrektor przedszkola Katarzyna Alicja Postołowska-Petera oraz nauczyciele, postanowiło przyznać trzy I miejsca. Serdecznie gratulujemy Barbarze, Anieli i Helenie wraz z rodzinami. Na zakończenie, przemówienie wygłosił ks. proboszcz Stanisław Wątroba, który razem z całą przedszkolną społecznością modlił się w intencji Ojczyzny. 10 listopada o godzinie 11.11, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, włączając się tym samym w akcję MEiN-u "Szkoła do Hymnu". Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

c_150_100_16777215_00_images_00_P1320865.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320897.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320903.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672423148410.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221110-WA0013.jpg

 

 

 

 

 

LALKI TEATRALNE - WARSZTATY W MDK

27 października grupa "Motylki" udała się do MDK przy ul. Reymonta, aby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą teatru i lalek teatralnych. Na miejscu przywitała nas aktorka Teatru Groteska w Krakowie, która zabrała nas w niesamowitą podróż po teatralnych zakamarkach. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje lalek teatralnych, jak powstają lalki a co najważniejsze miały możliwość spróbować swoich sił aktorskich występując w maskach czy też wprawiając w ruch kukiełki i marionetki. Okazało się, że wszystkie "Motylki" świetnie nadają się do pracy w teatrze i mają zdolności aktorskie! Dziękujemy za wspaniale spędzony czas !

c_150_100_16777215_00_images_00_1672341966305.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341990639.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341973916.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341950257.jpg

 

 

 

 

 

W KRAINIE DINOZAURÓW - AKADEMIA MAŁEGO NAUKOWCA

26 października w naszym przedszkolu gościliśmy dobrze znaną i uwielbianą przez przedszkolaki panią Profesor Szkiełko wraz z jej uroczą asystentką żabą Moniką. Tym razem pani Szkiełko zabrała nas w prehistoryczną podróż do czasów kiedy po naszej planecie spacerowały dinozaury. Dowiedzieliśmy się czym żywiły się te ogromne stworzenia, jak się poruszały oraz jak wyglądał świat po którym chodziły. Każdy z nas przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy paleontolog, odkrywając kości dinozaurów i składając szkielet wielkiego gada! Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672341110010.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341152865.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341140825.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341130090.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672341166299.jpg

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ROWERU !

24 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowe Święto Roweru ! W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy innowację pedagogiczną "Rowerem przez świat - podróżuje mały skrzat!". W ramach realizacji poszczególnych zadań, zaprosiliśmy do współpracy Fundację Polska na Rowerze, której przedstawicielem jest pan Marcin Kozioł. W tym szczególnym dniu, pan Marcin zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i wspólnego odkrywania różnych nietypowych rowerów. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat turystyki rowerowej jak również popracować w grupach i podziwiać występ rowerowego akrobaty. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672340308229.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672340335045.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672340317134.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672340326003.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672340299152.jpg

 

 

 

 

 

WARSZTATY SENSORYCZNE - FAMIGA

19 października  gościliśmy w naszym przedszkolu Centrum Uśmiechu "Famiga" z warsztatami "8 zmysłów". Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję doświadczać świat wszystkimi zmysłami, nie zabrakło więc zapachów, smaków, wrażeń dotykowych i wzrokowych. Najwięcej radości a zarazem zaskoczenia dostarczyły zabawy światłem i barwą. Dzięki warsztatom, usprawniliśmy naszą koordynację wzrokowo-ruchową, poprawiliśmy równowagę a co najważniejsze, doskonale się bawiliśmy! Dziękujemy za wspaniale spędzony czas !

c_150_100_16777215_00_images_00_1672339880503.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672339866604.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672339874027.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672339886736.jpg

 

 

 

 

 

WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II

19 października przedszkolaki zaprezentowały program słowno-muzyczny poświęcony pamięci patrona naszego przedszkola - św. Jana Pawła II. Przypadające 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, to czas kiedy szczególnie pochylamy się nad postacią tego wielkiego Polaka oraz jego nauczaniem. Piosenki, pieśni i wiersze dostarczyły wielu wrażeń oraz przywróciły wspomnienia związane ze św. Janem Pawłem II. Mając za patrona tak wielkiego Polaka, staramy się aby każdy dzień był przepełniony jego nauką i słowami a wszystkie przedszkolaki poznały i pokochały Karola Wojtyłę. Dziękujemy ks. proboszczowi Stanisławowi Wątrobie za wspólną modlitwę oraz błogosławieństwo. Podziękowania składamy również w stronę rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego pięknego wydarzenia!

c_150_100_16777215_00_images_00_P1320815.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320818.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_P1320826.jpg

 

 

 

 

 

TEATR SKRZAT - CZTERY MILE ZA PIEC

17 października nasze przedszkole odwiedził krakowski Teatr Skrzat z przedstawieniem na podstawie utworu M. Kownackiej "Cztery mile za piec". Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły przygody małej Zosi, która udała się do baśniowej krainy, aby odszukać swoją zaginioną laleczkę o imieniu Petronela. Zosia podczas tej wyprawy spotkała na swej drodze różne postacie, które pomogły jej odnaleźć właściwą drogę. W przedstawieniu wzięły udział także nasze przedszkolaki, które mogły spróbować swoich sił jako aktorzy. Dzieci brały udział w przedstawieniu śpiewając piosenki wraz z aktorami oraz bawiąc się w popularne, ludowe zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672336774263.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672336749215.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672336782143.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672336762355.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672336738921.jpg

 

 

 

 

 

ZACZYTANE WTORKI  - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach współpracy z Fundacją ABC XXI wieku nasze przedszkole włącza się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". W każdy wtorek w naszym przedszkolu gościmy rodziców, którzy czytając przedszkolakom bajeczkę, rozwijają w nich pasję do czytania, zainteresowania literaturą dziecięcą oraz pomagają za pośrednictwem utworów literackich zrozumieć ważne a czasem trudne tematy społeczno-kulturowe, wprowadzając dzieci w świat wartości. Wszystkim rodzicom odwiedzającym "Motylki" i "Pszczółki" serdecznie dziękujemy!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672331764378.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672331757364.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672331770570.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672331445949.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672331528582.jpg

 

 

 

 

 

KREATYWNE CZYTANIE U MOTYLKÓW

"Motylki" niemal codziennie uczestniczą w zabawach kształtujących gotowość do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole. Zabawy z literami, które uwielbiają nasze przedszkolaki są oparte na Odimiennej Metodzie Nauki Czytania I. Majchrzak oraz Metodzie Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Wszystkie aktywności prowadzone są w formie zabawowej ze zdecydowaną przewagą zabaw ruchowych i dywanowych, co powoduje że dzieci kształtują gotowość w sposób najbardziej odpowiadający ich potrzebom rozwojowym i możliwościom psychofizycznym.

c_150_100_16777215_00_images_00_1672330492388.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672330475842.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672330505752.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672330453046.jpg

 

 

 

 

 

"KREDKOBRANIE"- AKCJA CHARYTATYWNA W NASZYM PRZEDSZKOLU

5 października w naszym przedszkolu ruszyła akcja charytatywna "Kredkobranie". Akcja jest zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum. Celem "Kredkobrania" jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę - do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z "Macierzy", pamiętają o nich i chcą im pomóc. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672327477122.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672327487126.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672327494323.jpg

 

 

 

 

 

"PIOTRUŚ PAN" - WYCIECZKA NA SPEKTAKL DO KINA KIJÓW

4 października grupa "Motylki" wybrała się na spektakl "Piotruś Pan" do Kina Kijów. Na scenie oglądaliśmy wspaniałych aktorów, którzy wcielając się w różne role, przenosili nas w świat wyobraźni. Podróżując wraz z nimi do Nibylandii, dowiedzieliśmy się czym są marzenia, przyjaźń i wiara we własne możliwości. Wycieczka była również świetną okazją do poznania zasad obowiązujących w komunikacji publicznej. "Motylki" dziękują mamusiom, które wybrały się razem z nami za opiekę i wsparcie.

c_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221004-WA0001.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221004-WA0000.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221004-WA0002.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_IMG-20221004-WA0008.jpg

 

 

 

 

WITAMY PANIĄ JESIEŃ !

23 września "Motylki" i "Pszczółki" od rana oczekiwały i wypatrywały niezwykłego gościa. Emocje sięgały zenitu, ponieważ nasz gość zostawił dla przedszkolaków list, w którym zdradzał nieco informacji o sobie i obiecywał zawitać w progi  przedszkola z niezwykłymi podarkami. Po wspólnym zaśpiewaniu naszej specjalnej piosenki, pani Jesień pokazała się dzieciom z koszem pełnym darów. Nadszedł czas na poznawanie za pomocą zmysłów przyniesionych niespodzianek, nie obyło się więc bez degustacji, wąchania i rozpoznawania za pomocą dotyku warzyw i owoców. Pani Jesień na dobre zadomowiła się w naszych salach, urządziła kąciki przyrody, zasadziła wrzosy i rozsypała liście. Wszystkim rodzicom, którzy postanowili wesprzeć panią Jesień w tych działaniach serdecznie dziękujemy :)

c_150_100_16777215_00_images_00_1672325503880.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672325547604.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672325538243.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672325569193.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672325524795.jpg

                                                                                                                                         

 

 

 

MSZA ŚW. PRZEDSZKOLNA

18 września, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, uczestniczyliśmy we Mszy Św. dla przedszkolaków. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wątroba a schola przedszkolna "Nutki św. Jana Pawła II" uświetniła uroczystość swoim śpiewem. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w oprawę liturgiczną oraz wszystkim dzieciom za wspólne wielbienie Chrystusa Króla. Zapraszamy wszystkie przedszkolaki z naszego osiedla wraz z rodzicami i nauczycielami w każdą III niedzielę miesiąca.

c_150_100_16777215_00_images_00_1672324357361.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672324396443.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672324376304.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672324415427.jpg

 

   

                                                                                                                        

 

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. To niezwykłe święto, podczas którego na pierwszy plan wysuwają się nasze zdolności i talenty, święto odwagi i kreatywności. Nie zabrakło więc aktywności, angażujących naszą wyobraźnię a charakter tego dnia podkreśliły kropki i kropeczki,które wesoło rozgościły się na naszych bluzkach, spodniach a nawet buziach!

c_150_100_16777215_00_images_00_1672319790065.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672319739691.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672319724943.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672319763500.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672319783948.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672319796363.jpg

 

 

 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. "Pszczółki" i "Motylki" uczestniczyły w konkursach, zabawach ruchowych i muzycznych, a także otrzymały medale z okazji swojego święta. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną KLANZA oraz tańców integracyjnych. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

c_150_100_16777215_00_images_P1320805.jpgc_150_100_16777215_00_images_00_1672317297015.jpgc_150_100_16777215_00_images_1672317265114.jpgc_150_100_16777215_00_images_gfgr.jpg

                                                                                       
 
     
 
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2022
 
 1 września podczas uroczystej Mszy Świętej rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2022/2023 i powitaliśmy nową Panią Dyrektor Katarzynę Alicję Postołowską-Peterę. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba wspólnie modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na cały rok zabawy i nauki. Zapraszamy na Mszę Świętą dla przedszkolaków w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00 do naszego Kościoła.

P1320787 (Copy).jpgP1320794 (Copy).jpgP1320789 (Copy).jpg